| Name | Komatsu Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Material | Aluminium Alloy |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
| Color | Silver |
| Pressure | 300bar |
|---|---|
| Voltage | 380V/415V/660V/1140V |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Speed | 3600rpm |
| Part Number | 385-100-79282 |
| Part Number | 338-2885 |
|---|---|
| Material | Aluminium Alloy |
| Color | Gray.silver |
| Power Source | Hydraulic |
| Structure | Gear Pump |
| Pressure | High Medium Pressure |
|---|---|
| Power | Hydraulic |
| Structure | Gear Pump |
| Material | Steel,aluminum Alloy,steel / Bronze Gear |
| Warranty | 1 Year |
| Pressure | High Medium Pressure |
|---|---|
| Power | Hydraulic |
| Structure | Gear Pump |
| Material | Steel,aluminum Alloy,steel / Bronze Gear |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Fuel Type | Diesel Oil |
| Pump Type | Vertical Multistage Pump |
| Pump Body | Cast Iron |
| Power Source | Hydraulic |
| Product Name | 705-12-34110-SAR2-50H (1) |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard | Komatsu Standard |
| Warranty | 1 Year |
| Quality | High Quality |
| Material | Cast Iron Cover/ Aluminum,Steel,aluminium Housing |
| Product Name | 704-12-26311 |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard | Komatsu Standard |
| Warranty | 1 Year |
| Quality | High Quality |
| Material | Cast Iron Cover/ Aluminum,Steel,aluminium Housing |
| Application | Hydraulic Systems, Lubrication Systems, Cooling Systems |
|---|---|
| Machine Number | WA420-C |
| Certification | OEM-ODM |
| Displacement | 0.16 - 8.0 Cm3/rev |
| Flow Rate | Up To 180 L/min |
| After Warranty Service | Online Support |
|---|---|
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops |
| Item | Tractor Parts |
| Material | Cast Iron |
| Maximum Pressure | Up To 3000 PSI |