| Application | Automotive Industry, Commercial Buildings, Industrial Utilities, Metal And Equipment Manufacturers, Mining Industry, Wheel Loader |
|---|---|
| Condition | New |
| Fuel | Diesel |
| Max Speed | 3000-4000rpm |
| Pump Parts | 126-1247 |
| Pressure | 160KG-250KG |
|---|---|
| Horsepower | 60cc |
| Motor Model | JCB Gear Pump |
| Outlet Size | 1-1/126-12UNF, 1-5/16-12UNF |
| Power Source | 380V |
| Pressure | 160KG-250KG |
|---|---|
| Cable Length | 2M(6.56ft) |
| Horsepower | 10cc |
| Motor Model | Variable Speed Pump |
| Outlet Size | 1-1/126-12UNF, 1-5/16-12UNF |
| Part Number | 3FE-60-32110 |
|---|---|
| Pump Type | Gear Pump |
| Connection Size | 1/4inch |
| Dimension | 30*40*50 |
| Max Horsepower | 1 HP |
| Part Number | BB-70-6T Variable Speed Pump |
|---|---|
| Pump Type | Gear Pump |
| Connection Size | 1/4inch |
| Dimension | 30*40*50 |
| Max Horsepower | 1 HP |
| Part Number | SY201906589GP2-F20 |
|---|---|
| Pump Type | Gear Pump |
| Connection Size | 1/4inch |
| Dimension | 30*40*50 |
| Max Horsepower | 1 HP |
| Part Number | TB07019029-08800 |
|---|---|
| Pump Type | Gear Pump |
| Connection Size | 1/4inch |
| Dimension | 30*40*50 |
| Max Horsepower | 1 HP |
| Pressure | 160KG-250KG |
|---|---|
| Horsepower | 60cc |
| Motor Model | SGP2-52R 226 |
| Outlet Size | 1-1/126-12UNF, 1-5/16-12UNF |
| Power Source | 380V |
| Pressure | 160KG-250KG |
|---|---|
| Horsepower | 60cc |
| Motor Model | SGP30-10T-L |
| Outlet Size | 1-1/126-12UNF, 1-5/16-12UNF |
| Structure | Gear Pump |
| Part Number | Side Plate |
|---|---|
| Pump Type | Gear Pump |
| Connection Size | 1/4inch |
| Dimension | 30*40*50 |
| Max Horsepower | 1 HP |